Rtv Pendimi
Vip Well
auto lider
Good life Restaurant
Samet Tours
Lajme

Presidenti Thaçi pranon letrat kredenciale nga ambasadori i ri i Turqisë

Muslim Shop

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pranuar letrat kredenciale nga ambasadori i ri i Turqisë në Kosovë, Çağrı Sakar, transmeton Anadolu Agency (AA).

Nga Presidenca e Kosovës njoftojnë se presidenti Thaçi i ka uruar mirëseardhje ambasadorit Sakar dhe i ka ofruar mbështetje të plotë në punën e tij për vazhdimin e thellimit të bashkëpunimit ndërmjet dy vendeve.

“Do të vazhdojmë të kultivojmë marrëdhënie strategjike me Turqinë. Ju falënderoj për mbështetjen që i keni dhënë Kosovës në tri dekadat e fundit”, ka thënë presidenti Thaçi.

Nga ana tjetër, ambasadori Sakar e ka falënderuar presidentin Thaçi dhe ka theksuar se Turqia edhe më tej do të mbështesë Kosovën në të gjitha fushat.

Presidenti Thaçi ka theksuar se Turqia është një aleat i fuqishëm i Kosovës.

Të ngjajshme

Mbetet i panjohur fati i shumë dijetarëve ujgurë në Kinë

Kushtrim Guraj

Zaev: Marrëveshja me Greqinë pa kalkulime politike

Kushtrim Guraj

Lufta që ndryshoi fatin e botës filloi para 104 viteve në Sarajevë

Kushtrim Guraj

Dr . Shefqet Krasniqi: 50 herë kam thënë se lufta në Siri nuk është ‘farz’ për kosovarët

Kushtrim Guraj

Harrohet taksa

Kushtrim Guraj

Dorëzohen edhe 82 kallëzime penale për krime lufte

Kushtrim Guraj

Qendra për Trashëgimi Kulturore i reagon Komunës së Prizrenit

Kushtrim Guraj

Turqia shpërndanë pako ushqimore për nevojtarët në Prishtinë

Kushtrim Guraj

Siri, për gjashtë muaj janë vrarë 2.257 civilë

Kushtrim Guraj