Rtv Pendimi
Kuriozitete

Qatar Airways linja numër një ajrore në botë

Skytrax çdo vit bën përzgjedhjen e aviokompanitë më të mira në botë.

Këtë vit listës i prijnë Qatar Airways.

 

 

Kompania nga Katari me 21 milionë udhëtarë në vit nga 100 vende kanë udhëtuar me Qatar-in.

Në këtë anketim kanë marrë pjesë rreth 300 kompani.

1072990738

Top dhjetëshja e aviokompanive:
Platz 1: Qatar Airways (2018: Platz 2)
Platz 2: Singapore Airlines (2018: Platz 1)
Platz 3: ANA All Nippon Airways (2018: Platz 3)
Platz 4: Cathay Pacific (2018: Platz 6)
Platz 5: Emirates (2018: Platz 4)
Platz 6: EVA Air (2018: Platz 5)
Platz 7: Hainan Airlines (2018: Platz 8)
Platz 8: Qantas Airways (2018: Platz 11)
Platz 9: Lufthansa (2018: Platz 7)
Platz 10: Thai Airways (2018: 10)

Të ngjajshme

Turqi, zbulohen fosile 9 milionë vite të vjetra

Kushtrim Guraj

Gjuha arabe është e jashtëzakonshme

Kushtrim Guraj

Francë, vala e nxehtë solli temperatura të larta rekorde

Kushtrim Guraj

Shkencëtari japonez e pranoi Islamin për shkak të ajetit për fikun dhe ullirin

Kushtrim Guraj

Turistët interesim të lartë për “ylberin në tokë”

Kushtrim Guraj

Qyteti turk Iğdır një nga vendet më të rëndësishme për shkencën e zogjve

Kushtrim Guraj

Minberi i Salahudinit në Xhaminë e Qytetit Halil ( Ibrahimi alejhi selam )

Kushtrim Guraj

37 vjet pa e humbur asnjë namaz në xhaminë Pejgamberit a.s.

Kushtrim Guraj

Imami e punon xhaminë lëvizëse

Kushtrim Guraj