Rtv Pendimi
Allgemein

Recetë për rritje muskujsh

Kjo recetë është e caktuar për arritjen e rritjes cilësore të muskujve.

Përbërësit:

▪ 400 g gjoks pule
▪ 150 g spinaq të freskët
▪ 2 dcl qumësht orizi
▪ 4 thelpinj hudhre
▪ 2 lugë çaji thërrmija gruri
▪ 1 lugë çaji kerri përzierje erëzash
▪ 1 lugë çaji spec të bluar të ëmbël
▪ kripë sa mund të kapet me katër gishta

Përgatitja:

1. Në tavë fërgojeni mishin e pulës nga të dy anët për 4 minuta.

2. Fletët e spinaqit kaloni nëpër ujë të vluar.

3. Mishit të pulës shtoni 1 dcl ujë, fletët e spinaqit, thelpinjtë e prerë trashë dhe të gjithë përbërësit zieni për 10 minuta, pastaj shtoni qumështin e orizit dhe erëzat dhe vazhdoni t’i zieni edhe 15 minuta.

4. Para përfundimit të zierjes thërrmijat e grurit përzieni me 2 lugë lëngë mishi, përzieni në gjellë, shtoni zjarrin dhe pasi që gjella të vlojë përfundojeni zierjen.

Proteinat dhe pejzat janë kombinime me të cilat nuk mund të gaboni.

Për shtojcë ju rekomandojmë oriz të zier, apo patate të ziera, – transmeton Telegrafi

Të ngjajshme

Fatkeqësi migrantësh në Detin Mesdhe, 170 të vdekur ose të zhdukur

Kushtrim Guraj

Migranti irakian në Turqi: Policët detarë grekë “u përpoqën të na vrasin”

Kushtrim Guraj

Kosovarë, kujdes nga kjo thirrje në WhatsApp

Kushtrim Guraj

Javën e ardhshme Facebook prezanton një pajisje video komunikimi

Kushtrim Guraj

Imami i Qabes: Vendet e shenjta nuk janë vende për sllogane politike dhe konflikte sektare

Kushtrim Guraj

“Xhihadi nuk do të thotë të derdhim gjak në konflikte të huaja, por të ndërtojmë shtetin tonë”

Kushtrim Guraj

Mbahet protesta e opozitës në Tiranë, përplasje mes policisë dhe protestuesve

Kushtrim Guraj

Tradita e Iftarit në Sarajevë

Kushtrim Guraj

Live nga Manifestimi Islam “Hatme 2018” nga Xhamia Winti, Winterthur.

Kushtrim Guraj

* Nëse radiot nuk funksionojnë, Kliko KËTU