Rtv Pendimi
Kuzhinë

Revani

Duhen
1 gote miell
4 veze
1 gote vaj
1 gote miell misri per embelsira
1 pako pluhur pjekes
200gr kos
2 vanilje
gjys gote sheqer
lekure portokalli

Per sherbetin
3 gota uje
2 gota sheqer
gjysem portokalli
1 shkop kanele

I ziejme te gjitha bashk per 10 min dhe e lejm menjan te ftohet.

Rrahim vezet me sheqerin per 5 min. Shtojme vajin, kosin, lekuren e portokallit. Ne nje tas perziejme miellin e misrit me te grurit, pluhurin pjekes dhe vaniljen. Me pas e shtojme te masa e vezeve. I rrahim pak e hedhim te tepsi dhe e pjekim ne 170 gr per 35 min. Sic e nxjerrim e sherbetosim me sherbetin e ftoht. E mbulojme dhe e lejme 2 ore dhe me pas gati per servirje!/KUZHINA.AL

Të ngjajshme

Bukë me miell liri dhe fara liri

Qëndrim Ibrahimi

Drekë e gjelbër e pjekur në furrë: E lirë, e shijshme, dietale, e shkëlqyeshme!

Qëndrim Ibrahimi

Gullash me suxhuk dhe qiqra: Drekë e lëngët e cila do t’i pëlqejë gjithë familjes!

Qëndrim Ibrahimi

Qoftere nga fasulja: Ushqim i shijshëm për fillestarët

Qëndrim Ibrahimi

Borani të marinuara kreshmore, por edhe e shijshme nga frigoriferi me ngrirje të thellë

Qëndrim Ibrahimi

Toptha brazilianë nga mielli dhe djathi: Paragjellë shumë e shijshme dhe do t’u pëlqejë të gjithëve!

Qëndrim Ibrahimi

Sallatë me dredhëza e fileta pule

Kushtrim Guraj

Lakror misri me hithra

Kushtrim Guraj

Gurabije mjalti me grizë: Sekreti i ëmbël i kuzhinës së gjyshes

Kushtrim Guraj

* Nëse radiot nuk funksionojnë, Kliko KËTU