Rtv Pendimi
Kuzhinë

Rizopit

Per 5 persona:
500gr oriz
1liter qumesht dele
400gr qepe te njoma
100gr gjalp
100gr koper
100gr mendrez te njome
100ml vaj ulliri
Kripe

Pregatitja :
Grijme shume holle qepet e njoma,shtypim me kripe,hedhim kopren dhe mendrezen te grira holle.Veme qumeshtin te ziej dhe pasi e heqim shtojme gjalpim dhe vajin e ullirit.Trazojme te gjithe perberesit bashke dhe me pas i hedhim ne tepsi.Piqet ne 200°!Ju befte mire!/kuzhina.al

Të ngjajshme

Bukë me miell liri dhe fara liri

Qëndrim Ibrahimi

Drekë e gjelbër e pjekur në furrë: E lirë, e shijshme, dietale, e shkëlqyeshme!

Qëndrim Ibrahimi

Gullash me suxhuk dhe qiqra: Drekë e lëngët e cila do t’i pëlqejë gjithë familjes!

Qëndrim Ibrahimi

Qoftere nga fasulja: Ushqim i shijshëm për fillestarët

Qëndrim Ibrahimi

Borani të marinuara kreshmore, por edhe e shijshme nga frigoriferi me ngrirje të thellë

Qëndrim Ibrahimi

Toptha brazilianë nga mielli dhe djathi: Paragjellë shumë e shijshme dhe do t’u pëlqejë të gjithëve!

Qëndrim Ibrahimi

Sallatë me dredhëza e fileta pule

Kushtrim Guraj

Lakror misri me hithra

Kushtrim Guraj

Gurabije mjalti me grizë: Sekreti i ëmbël i kuzhinës së gjyshes

Kushtrim Guraj

* Nëse radiot nuk funksionojnë, Kliko KËTU