Rtv Pendimi
Vip Well
Samet Tours
auto lider
Good life Restaurant
Kuzhinë

Rizopit

Muslim Shop

Per 5 persona:
500gr oriz
1liter qumesht dele
400gr qepe te njoma
100gr gjalp
100gr koper
100gr mendrez te njome
100ml vaj ulliri
Kripe

Pregatitja :
Grijme shume holle qepet e njoma,shtypim me kripe,hedhim kopren dhe mendrezen te grira holle.Veme qumeshtin te ziej dhe pasi e heqim shtojme gjalpim dhe vajin e ullirit.Trazojme te gjithe perberesit bashke dhe me pas i hedhim ne tepsi.Piqet ne 200°!Ju befte mire!/kuzhina.al

Të ngjajshme

Byreke me salce molle

Kushtrim Guraj

PULE ME ORIZ NE TAVE

Kushtrim Guraj

Tortë me gështenja

Kushtrim Guraj

Torte e shpejtë

Kushtrim Guraj

Kruasan me marmelate

Kushtrim Guraj

Pule me Patate ne tave Balte

Kushtrim Guraj

Embelsir Me Buk Te Mbetur

Kushtrim Guraj

BYREK NE FOREM ROLE ME PRESH DHE MISH

Kushtrim Guraj

Vezë sipas mënyrës së peshkatarëve

Kushtrim Guraj