Rtv Pendimi
Good life Restaurant
auto lider
Vip Well
Samet Tours
Lajme

Rritet në 50 numri i viktimave të sulmit terrorist në Zelandë të Re

Muslim Shop
Melbourne

Numri i të vdekurve nga sulmi terrorist i së premtes në dy xhami në Zelandën e Re është rritur në 50, njoftoi shefi i policisë së vendit, raporton Anadolu Agency (AA).

Duke folur në një konferencë për shtyp, Mike Bush tha se identiteti i viktimave që humbën jetën nga sulmi terrorist është ndarë me familjet e tyre.

Një person i armatosur hapi zjarr mbi besimtarët gjatë namazit të xhumasë në xhaminë Al Noor dhe atë në Linwood në Christchurch, qytetin e tretë më të madh të Zelandës së Re.

Të ngjajshme

Kosovë, përkujtohen boshnjakët e rënë dëshmorë në luftën e Çanakalasë

Kushtrim Guraj

Protesta në Suedi për shkeljen e të drejtave të njeriut mbi ujgurët

Kushtrim Guraj

“Serbia nuk lejon pjesëmarrjen e delegacionit kosovar në konferencën në Beograd”

Kushtrim Guraj

Erdoğan: Arabia Saudite të dëshmojë se Khashoggi u largua nga konsullata

Kushtrim Guraj

Jemen, 132 raste të etheve tropikale

Kushtrim Guraj

Vuçiç me kërkesë deri te Kosova: Tërhiqeni taksën, pastaj mund të bisedojmë

Kushtrim Guraj

Sulmi ajror izraelit martirizon 3 fëmijë palestinezë

Kushtrim Guraj

Rikthehet emisioni “Oqeani i diturisë” i ftuari i parë është hoxhë Fatmir Latifaj, na ndiqni nesër

Kushtrim Guraj

KFOR-i Turk në Kosovë gëzon nxënësit me pajisje shkollore

Kushtrim Guraj