Rtv Pendimi
Lajme

Rryma mbyt hoxhën në xhami (Foto/Video)

Imami i xhamisë në Novosellë të Pejës, Ramë Blakaj, ka ndërruar jetë pasditen e së enjtes.

Telegrafi mëson se shkak i vdekjes së tij ishte një incident me rrymë në xhaminë e fshatit Novosellë të Pejës.

Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Pejës, Driton Rugova, e ka konfirmuar këtë për Telegrafin.

Ai ka thënë se rreth orës 21:15 është njoftuar policia për këtë rast.

“Dje me datë 11.04 rreth orës 21:15 minuta, policia është njoftuar për një rast në fshatin Novosellë të Pejës. Patrulla policore ka arritur në vend të ngjarjes, e ka vërejtur viktimën e shtrirë në dysheme”, ka thënë Rugova.

Sipas tij ekipi mjekësor e ka konstatuar vdekjen e tij.

“Në vend të ngjarjes ka arritur edhe ekipi i emergjencave dhe ekipi mjekësor, të cilët e kanë konstatuar se viktima nuk ka shenja jete. Gjithashtu në vend të ngjarjes ka arritur edhe Prokurori i shtetit me të gjitha njësitë relevante të policisë rajonale në Pejë. Me urdhër të prokurorit, viktima dërgohet në obduksion të mjekësisë ligjore. Rasti cilësohet si hetim vdekje. Është ende herët për arsyet e vdekjes”, ka thënë ai./Telegrafi/

Të ngjajshme

Familjet e personave të zhdukur që 20 vjet pa përgjigje

Urim Isma

Veseli niset drejt Hagës: Krenar që isha pjesë e UÇK-së

Urim Isma

Rama reagon për deklaratën e Vuçiçit mbi Masakrën e Reçakut

Urim Isma

Zgjedhjet në Britani goditen nga pretendimet për ndërhyrje ruse

Urim Isma

Erdoğan u bën thirrje vendeve të OBI-së ta ndihmojnë Shqipërinë

Urim Isma

Erdogani tregon se kur do të përfundojë ndërtimi i 500 banesave në Shqipëri

Urim Isma

Kavajë/Pas tërmetit Dr. Shefqet Krasniqi viziton Kavajën, takohet nga Kryebashkiaku Krali

Kushtrim Guraj

Vaksinat kundër gripit arrijnë sot, shpërndahen javën tjetër

Urim Isma

Rama dhe Cakaj drejt Bratislavës, Shqipëria merr presidencën e OSBE-së

Urim Isma