Rtv Pendimi
Kuzhinë

Sallate dhe Mjalta

Lame dhe prisni perimet,nê njê pjat sallatê rrahim gjithê pêrbersit e Sause-it
Gjersa tê behen nji sasi dhe hedhni sipêr  sallatên qê keni prerê……..
 
Shtojeni pakê kripê e pak djathe te drirê
 
Pêr sause mjalit
 
1) 1/ 2-I,Qaji -Mjalte
1) Filxhan kafe uthull-balsamic
3) 1/ 2-i-Qaji vaj-Ulliri
 
Pêr -Sallatên
 
1 ) Tufë sallatë jeshile
1 ) Qepê
2  Qepe tê njoma
1, Tufê rukola pake djathi te ngrir,-sa te dêshironi ju krip
 
Perihane Vilanci-Hessleholm-Suedi

Të ngjajshme

Bukë me miell liri dhe fara liri

Qëndrim Ibrahimi

Drekë e gjelbër e pjekur në furrë: E lirë, e shijshme, dietale, e shkëlqyeshme!

Qëndrim Ibrahimi

Gullash me suxhuk dhe qiqra: Drekë e lëngët e cila do t’i pëlqejë gjithë familjes!

Qëndrim Ibrahimi

Qoftere nga fasulja: Ushqim i shijshëm për fillestarët

Qëndrim Ibrahimi

Borani të marinuara kreshmore, por edhe e shijshme nga frigoriferi me ngrirje të thellë

Qëndrim Ibrahimi

Toptha brazilianë nga mielli dhe djathi: Paragjellë shumë e shijshme dhe do t’u pëlqejë të gjithëve!

Qëndrim Ibrahimi

Sallatë me dredhëza e fileta pule

Kushtrim Guraj

Lakror misri me hithra

Kushtrim Guraj

Gurabije mjalti me grizë: Sekreti i ëmbël i kuzhinës së gjyshes

Kushtrim Guraj

* Nëse radiot nuk funksionojnë, Kliko KËTU