Rtv Pendimi
Kuzhinë

Sallatë me dredhëza e fileta pule

Nevojiten:

* 300 g sallatë e gjelbër
* 200 g dredhëza
* 4 fileta gjoksi pule (secila nga 120 g)
* 2 lugë gjelle vaj
* 2-3 lugë gjelle salcë soje
* 1 lugë mjaltë, kripë, piper i zi i bluar
* 150 gramë jogurt
* 2 lugë gjelle majonezë
* 2 lugë uthull
* piper i kuq i bluar djegës

Përgatitja:

1. Sallata pastrohet, shkundet për t’u tharë dhe ndahet në copë kafshate. Dredhëzat pastrohen dhe secila pritet në 4 copë.

2. Filetat e mishit të pulës thahen me letër kuzhine dhe priten në rriska të holla. Kaurdisen në vaj të nxehtë në të gjitha anët, derisa të skuqen. Shtohen salca e sojës dhe mjalti, kripa dhe piperi i zi i bluar.

3. Bashkohen të gjithë përbërësit e sallatës. Jogurti tundet me 1-2 lugë gjelle ujë, me majonezë dhe me uthull. Shtohet kripë dhe piper i kuq i bluar djegës.

Përzierja i derdhet sallatës përmbi. /Telegrafi/

Të ngjajshme

Sallatë me fasule si racion

Urim Isma

Spinaqi i pjekur në furrë!

Urim Isma

Dreka që do ta doni: Speca të fërguar me djathë

Urim Isma

Kështu mund të bëni komposto nga pemët me të cilat mund të ëmbëlsoheni edhe dimrit

Urim Isma

Lakror misri me hithra

Kushtrim Guraj

Gurabije mjalti me grizë: Sekreti i ëmbël i kuzhinës së gjyshes

Kushtrim Guraj

Vezë sipas mënyrës së peshkatarëve

Kushtrim Guraj

Patate dhe kungullesha në salcë kërpudhash

Kushtrim Guraj

Bukë misri e lirë dhe e shpejtë: provoni bukën e misrit me kokrra të plota misri (Video)

Kushtrim Guraj