Rtv Pendimi
Kuzhinë

Sallatë me speca

Kjo është një nga sallatat e preferuara. Eshtë simboli i verës. Eshtë e shijshme për gojën dhe për syrin. Dhe shumë e theshtë për t’u gatuar.

Sasia e specave varet nga numri i personave dhe qëllimi. Nëse është sallatë shoqëruese duhen më pak speca sesa kur sallata përdoret për të shuar urinë si e vetme.

Specat pastrohen nga farat, ndahen përgjysëm dhe shtrohen mbi letër furre mbi një zgarë furrë. Futen në furrë të paranxehur në 220°C dhe lihen deri sa cipa të marri një ngjyrë kafe të erret deri në të zezë.

Ju hiqet lëkura.

Priten në rripa apo copa të vogla dhe shtohet vaj ulliri, kripe, piper i zi, uthull. Përzihen mirë dhe lihet në qetësi për afër një orë, në mënyrë që të marinohet mirë.

 /kohaislame

Të ngjajshme

Bukë me miell liri dhe fara liri

Qëndrim Ibrahimi

Drekë e gjelbër e pjekur në furrë: E lirë, e shijshme, dietale, e shkëlqyeshme!

Qëndrim Ibrahimi

Gullash me suxhuk dhe qiqra: Drekë e lëngët e cila do t’i pëlqejë gjithë familjes!

Qëndrim Ibrahimi

Qoftere nga fasulja: Ushqim i shijshëm për fillestarët

Qëndrim Ibrahimi

Borani të marinuara kreshmore, por edhe e shijshme nga frigoriferi me ngrirje të thellë

Qëndrim Ibrahimi

Toptha brazilianë nga mielli dhe djathi: Paragjellë shumë e shijshme dhe do t’u pëlqejë të gjithëve!

Qëndrim Ibrahimi

Sallatë me dredhëza e fileta pule

Kushtrim Guraj

Lakror misri me hithra

Kushtrim Guraj

Gurabije mjalti me grizë: Sekreti i ëmbël i kuzhinës së gjyshes

Kushtrim Guraj

* Nëse radiot nuk funksionojnë, Kliko KËTU