Rtv Pendimi
Shkenca dhe teknologjia

Samsung mund të jetë gati me telefonat e palosshëm

Gjiganti i Koresë së Jugut njoftoi se do të zbulojë smartfonin e tij të tretë të palosshëm në 1 shtator, Galaxy Z Fold 2.

Sajti jozyrtar i Samsung SamMobile raportoi të enjten se një telefon me numrin e modelit SM-F415 është në zhvillim e sipër, transmeton lajmi.net.

Emri nuk dihet ende por ‘F’ në numrin e modelit tregon se ka të ngjarë të jetë smartfoni i fundit në serinë Galaxy, duke ndjekur më pas Galaxy Z Flip (SM-F700) dhe Galaxy Z Fold 2 (SM- F916).

Çmimi i Galaxy Z Fold 2 nuk dihet ende.

Kjo është në linjë me telefonat e tjerë të palosshëm të lëshuar nga prodhuesit kryesorë të smartfonit, me Huawei Mate X.

Dihet pak për pajisjen SM-F415, megjithëse SamMobile pretendoi se do të jetë në dispozicion me mundësi të ruajtjes 64 GB dhe 128 GB.

Të ngjajshme

Zoom, Google Meet apo Facebook Messenger Rooms: Cili është aplikacioni më i përshtatshëm për komunikim virtual

Kushtrim Guraj

COVID-19, Google do të ndjekë nëse njerëzit qëndrojnë në shtëpi

Kushtrim Guraj

Coronavirusi: A duhet ta pastrojmë telefonin shpesh?

Kushtrim Guraj

Kamerat e vëzhgimit tani do të zbulojnë automatikisht njerëzit me temperaturë

Qëndrim Ibrahimi

Interneti 5G do të ndryshojë jetën rrënjësisht

Qëndrim Ibrahimi

Google merr një veprim interesant

Kushtrim Guraj

Në 2030 shumica e automjeteve në tregun botëror do të jenë elektrike

Kushtrim Guraj

Rritet tregu i automjeteve në BE

Kushtrim Guraj

Si ta shihni kush e përdor Wi-Fi tuaj?

Kushtrim Guraj

* Nëse radiot nuk funksionojnë, Kliko KËTU