Rtv Pendimi
Kuzhinë

Sendviq me ve te ziera

 
Sendviq me ve te ziera

Nevojitet:

  • ve te ziera
  • tranguj (kastraveca) turshi
  • majonez
  • kryp
  • ndonje melmes sipas deshires apo mundeni edhe mos me i perdor


Keto te gjitha i maron ne nje ene te thell, masen e perdor sipas nevojes p.sh nese deshiron vetem nje sendviq minimumi nevojitet nje vez e zier perndryshe perdor me shum, dhe te gjitha keto i grin ne copa shum te vogla te gjitha keto i perzin ne enen e thell dhe buka duhet te jet e prer ne cop te holla.
 
Selam Alejkum, Leonora nga Zvicrra

Të ngjajshme

Bukë me miell liri dhe fara liri

Qëndrim Ibrahimi

Drekë e gjelbër e pjekur në furrë: E lirë, e shijshme, dietale, e shkëlqyeshme!

Qëndrim Ibrahimi

Gullash me suxhuk dhe qiqra: Drekë e lëngët e cila do t’i pëlqejë gjithë familjes!

Qëndrim Ibrahimi

Qoftere nga fasulja: Ushqim i shijshëm për fillestarët

Qëndrim Ibrahimi

Borani të marinuara kreshmore, por edhe e shijshme nga frigoriferi me ngrirje të thellë

Qëndrim Ibrahimi

Toptha brazilianë nga mielli dhe djathi: Paragjellë shumë e shijshme dhe do t’u pëlqejë të gjithëve!

Qëndrim Ibrahimi

Sallatë me dredhëza e fileta pule

Kushtrim Guraj

Lakror misri me hithra

Kushtrim Guraj

Gurabije mjalti me grizë: Sekreti i ëmbël i kuzhinës së gjyshes

Kushtrim Guraj

* Nëse radiot nuk funksionojnë, Kliko KËTU