Rtv Pendimi
auto lider
Samet Tours
Good life Restaurant
Lajme

Sërish tërmet në kufirin mes BeH-së dhe Malit të Zi

Muslim Shop

Një tërmet me fuqi prej 4.1 ballë sipas Rihterit ka goditur rajonin kufitar të Bosnjë e Hercegovinës dhe Malit të Zi, që është dridhja e dytë e cila ndjehet në BeH që nga mëngjesi, transmeton Anadolu Agency (AA).

Qendra Sizmologjike Mesdhetare Evropiane (QSME) bëri të ditur se tërmeti është regjistruar në ora 11.07 minuta sipas kohës lokale.

Tërmeti është regjistruar në thellësi prej dy kilometrave, gjashtë kilometra në jug nga Çajniça në lindje të kufirit me BeH-në.

Nga QSME theksojnë se ky është tërmeti i dytë që u regjistrua në BeH brenda tre orëve të fundit. I pari u regjistrua rreth orës nëntë në rajonin Mramora, mes Srebrenikut dhe Tuzlës.

Tërmeti me fuqi prej 4.3 ballë sipas Rihterit u ndje në mbarë rajonin e verilindjes së Bosnjës.

Të ngjajshme

Rekord dëbimesh nga Gjermania në pesë vitet e fundit

Qëndrim Ibrahimi

Rebelët Houthi sulme të reja me dronë ndaj Arabisë Saudite

Qëndrim Ibrahimi

Rreth 6 milionë euro i kushtojnë zgjedhjet Kosovës, kushtetuesja ‘bllokon’ Ministrinë e Financave

Qëndrim Ibrahimi

Haradinaj:Nuk do te ndalem që ta mbaj Serbinë jashtë Kosovës

Qëndrim Ibrahimi

I pastrehë e i palëvizshëm, tani vullnetar i Halil Kastratit

Qëndrim Ibrahimi

Marrëveshja e shekullit ose pushtimi i shekulli

Qëndrim Ibrahimi

Shqipëri, haxhinjtë kthehen nga tokat e shenjta

Kushtrim Guraj

“Investimet në spitale janë për një mjekësi moderne në Kosovë”

Kushtrim Guraj

Rtv Pendimi ju uronë festën e Kurban Bajramit

Kushtrim Guraj