Rtv Pendimi
Lajme

Sërish tërmet në kufirin mes BeH-së dhe Malit të Zi

Një tërmet me fuqi prej 4.1 ballë sipas Rihterit ka goditur rajonin kufitar të Bosnjë e Hercegovinës dhe Malit të Zi, që është dridhja e dytë e cila ndjehet në BeH që nga mëngjesi, transmeton Anadolu Agency (AA).

Qendra Sizmologjike Mesdhetare Evropiane (QSME) bëri të ditur se tërmeti është regjistruar në ora 11.07 minuta sipas kohës lokale.

Tërmeti është regjistruar në thellësi prej dy kilometrave, gjashtë kilometra në jug nga Çajniça në lindje të kufirit me BeH-në.

Nga QSME theksojnë se ky është tërmeti i dytë që u regjistrua në BeH brenda tre orëve të fundit. I pari u regjistrua rreth orës nëntë në rajonin Mramora, mes Srebrenikut dhe Tuzlës.

Tërmeti me fuqi prej 4.3 ballë sipas Rihterit u ndje në mbarë rajonin e verilindjes së Bosnjës.

Të ngjajshme

Madhështore: Shoqata ‘Jetimat e Ballkanit’ bën me shtëpi 128 familje më 28 nëntor, në dekadën e parë të themelimit të saj

Urim Isma

SHBA-ja thotë se paratë e naftës në Siri do t’i marrin kurdët

Urim Isma

Alvin Berisha, nga kampi sirian, bashkohet me babain dhe dy motrat në Itali

Urim Isma

Në PZAP dorëzohen 100 ankesa nga subjektet politike dhe kandidatët

Urim Isma

Pas protestave, MASHT-i anulon konkursin për bursa

Urim Isma

Ramiz Lladrovci ftohet nga Specialja

Urim Isma

Studentët kërkojnë anulimin e konkursit për bursa, paralajmërojnë ndërprerje të mësimit

Urim Isma

Presidenti maqedonas Stevo Penadrovski pritet të takojë Macronin javën tjetër

Urim Isma

Bllokohet shitja e biletave për ndeshjen me Francën, vetëm një sektor i lirë

Urim Isma