Rtv Pendimi
Good life Restaurant
Samet Tours
Vip Well
auto lider
Konvertime Lajme

Sinead O’Connor bëhet muslimane: një udhëtim teologjik më çoi në Islam

Muslim Shop

Kjo është lajmëruar prej saj në Twitter, ku ka bërë të ditur dhe emrin e ri, Shuhada ‘Davitt. Ndërkohë, mediat irlandeze kujtojnë se disa kohë më parë ajo u anëtarësua në një sekt katolik, madje duke u shfaqur dhe me veshje klerikale si priftëreshë.

Sinead ose tani Shuhada ka publikuar edhe foton e saj e mbuluar.

“Unë do të doja që me krenari të njoftoj se vendosa të bëhem muslimane. Ishte ky një përfundim i natyrshëm i udhëtimit tim inteligjent teologjik. Të gjithë librat e shenjtë të çojnë në Islam. Unë gjithashtu do të kem një emër të ri, do të quhem Shuhada”, shkroi ish-këngëtarja e famshme irandeze në Twitter. /tesheshi.com/

Të ngjajshme

Namazxhau I Opojës

Kushtrim Guraj

BE i përgjigjet fushatës hungareze kundër emigracionit

Kushtrim Guraj

Policia e Kosovës i ndalon Vuçiçit vizitën në fshatin Banjë

Kushtrim Guraj

Austri, reagime për heqjen e fjalës “Islam” në dëftesa

Kushtrim Guraj

Njoftim – Ky është linku përfundimtar për IP-in e RTV Pendimit

Kushtrim Guraj

Tajlandë, ekipi shëndetësor arrin te fëmijët e bllokuar në shpellë

Kushtrim Guraj

IHH shtriu dorën e ndihmës për 1,3 milionë muslimanë Rohingya

Kushtrim Guraj

Turqi, mbi 2 milionë aplikime për haxhin

Kushtrim Guraj

Video: Lokja 111 vjeçare fillon agjërimin e Ramazanit, agjëron që nga mosha 7 vjeçe

Kushtrim Guraj