Rtv Pendimi
Kuzhinë

Spinaq me kos dhe hudhra

Merrni nje sasi spinaqi (rreth 1/2 kg) dhe pasi t’i  keni pastruar mire gjethet coptojini ato imet dhe i zieni ne nje tenxhere, pa  shtuar uje.
(Ato do te zihen vete ne ujin e vet, mos i lini me shume se 5 minuta).
Ne nje tas hidhni kosin dhe 2-3 thelpinje hudhre te shtypura si dhe kripe e vaj ulliri (kete te fundit nese deshironi ).
Shtojeni spinaqin e zier ne tasin me kos.

Të ngjajshme

Bukë me miell liri dhe fara liri

Qëndrim Ibrahimi

Drekë e gjelbër e pjekur në furrë: E lirë, e shijshme, dietale, e shkëlqyeshme!

Qëndrim Ibrahimi

Gullash me suxhuk dhe qiqra: Drekë e lëngët e cila do t’i pëlqejë gjithë familjes!

Qëndrim Ibrahimi

Qoftere nga fasulja: Ushqim i shijshëm për fillestarët

Qëndrim Ibrahimi

Borani të marinuara kreshmore, por edhe e shijshme nga frigoriferi me ngrirje të thellë

Qëndrim Ibrahimi

Toptha brazilianë nga mielli dhe djathi: Paragjellë shumë e shijshme dhe do t’u pëlqejë të gjithëve!

Qëndrim Ibrahimi

Sallatë me dredhëza e fileta pule

Kushtrim Guraj

Lakror misri me hithra

Kushtrim Guraj

Gurabije mjalti me grizë: Sekreti i ëmbël i kuzhinës së gjyshes

Kushtrim Guraj

* Nëse radiot nuk funksionojnë, Kliko KËTU