Rtv Pendimi
Kuzhinë

Spinaqi i pjekur në furrë!

Një recetë ku shija dhe vlerat ushqyese janë bërë bashkë!

Nevojiten:

– ½ kg spinaq;
– 1 – 3 tufa qepë të reja;
– 200 ml qumësht;
– 1 lugë ajkë e thartë;
– 200 gr djathë;
– 3 – 4 thelpinj hudhre;
– 3 vezë;
– vaj;
– kripë;
– piper;
– erëza;
– pak kaçkavall.

Përgatitja:

Në vaj fërgoni qepën e re të grirë dhe shtoni thelpinjtë e grirë të hudhrës dhe spinaqin e grirë. Fërgoni derisa të avullojë lëngu.

Hiqeni nga shporeti dhe shtoi pak erëza, kripë dhe piper. Djathin thërrmojeni me pirunë dhe shtoni ajkën dhe qumështin.

Kur spinaqi pak të ftohet shtoni djathin me vezë dhe përzieni.

Tavën lyeni me vaj dhe pastaj qiteni spinaqin.

Qitni kaçkavallin e grirë në rende dhe piqen rreth35 minuta në 200 gradë Celsius, nëse ka nevojë edhe më gjatë derisa të avullojë lëngu.

Para se të piqet në mes qiteni një vezë!

Ju bëftë mirë, – transmeton Telegrafi.

Të ngjajshme

Sallatë me fasule si racion

Urim Isma

Dreka që do ta doni: Speca të fërguar me djathë

Urim Isma

Kështu mund të bëni komposto nga pemët me të cilat mund të ëmbëlsoheni edhe dimrit

Urim Isma

Sallatë me dredhëza e fileta pule

Kushtrim Guraj

Lakror misri me hithra

Kushtrim Guraj

Gurabije mjalti me grizë: Sekreti i ëmbël i kuzhinës së gjyshes

Kushtrim Guraj

Vezë sipas mënyrës së peshkatarëve

Kushtrim Guraj

Patate dhe kungullesha në salcë kërpudhash

Kushtrim Guraj

Bukë misri e lirë dhe e shpejtë: provoni bukën e misrit me kokrra të plota misri (Video)

Kushtrim Guraj