Rtv Pendimi
auto lider
Good life Restaurant
Samet Tours
Studentët protestojnë para zyres së BE-së për heqjen e vizave
Lajme

Studentët protestojnë para zyres së BE-së për heqjen e vizave

Muslim Shop

Në këto momente Parlamenti Studentor i Universitetit të Prishtinës, është duke protestuar para Zyrës së Bashkimit Evropian në Prishtinë, për të kërkuar heqjen e regjimit të vizave që po ia pamundëson kosovarëve lëvizjen e lirë në Evropë, raporton Ballkani.info.

10 vjet pas pavarësisë së Kosovës, Kosova ende se ka marrë dritën e gjelbër për liberalizim të vizave megjithëse thuhet se janë plotësuar kriteret e parapara.

Nga ana e BE-së është përmendur viti 2020 si më realisti për arritjen e liberalizimit.

Në anën tjetër, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ditë më parë kishte deklaruar se beson që liberalizimi do të ndodhë sivjet.

Të ngjajshme

“Investimet në spitale janë për një mjekësi moderne në Kosovë”

Kushtrim Guraj

Rtv Pendimi ju uronë festën e Kurban Bajramit

Kushtrim Guraj

Indonezi, gruaja kurseu duke mbledhur mbeturina 26 vite për të udhëtuar në Haxh

Qëndrim Ibrahimi

Spanjë, shpëtohen 59 migrantë në Mesdhe

Kushtrim Guraj

Turqi, gjenden mbishkrime të lashta 883 vjet

Kushtrim Guraj

Studentët dhe nxënësit nga Shqipëria do të vizitojnë Turqinë

Kushtrim Guraj

Me karrocë drejt Haxhit: Rrëfimi i 34-vjeçarit nga Vushtrria, ëndrra e të cilit tanimë është realitet

Kushtrim Guraj

Edhe një doktore shkence i shtohet Kosovës

Hevzi Hasani

Turqia shpall vendimet e Këshillit të Lartë Ushtarak

Kushtrim Guraj