Rtv Pendimi
Kuzhinë

Supë me thjerrëza dhe spinaq. Racion i lehtë dhe i shijshëm pa gluten

 

Një recetë për të gjithë individët të cilët duan të konsumojnë një pjatë të shëndetshme

Supa me thjerrëza është shumë e ushqyeshme dhe iu ndihmon edhe të mbani trupin në formë, transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

– 2 lugë vaj ulliri;
– 1 qepë e grirë;
– 2 domate të grira;
– 3 thelpinj të grirë hudhre;
– 1.5 filxhan thjerrëza;
– 1 lugë e vogël qimjon,
– 1 lugë e vogël kripë;
– 7 filxhanë ujë;
– 2 filxhan spinaq.

Përgatitja:

Në një tenxhere të madhe nxehni vajin e ullirit dhe fërgoni 2 deri në 3 minuta.

Shtoni domatet dhe thelpinjtë e hudhrës.

Vazhdoni t’i zieni disa minuta.

Shtoni thjerrëzat, qimjonin dhe kripën.

Përzieni mirë dhe qitni sipër ujë.

Vazhdoni t’i zieni rreth 30 minuta.

Shtoni spinaqin dhe zieni edhe 3 minuta.

Të ngjajshme

Bukë me miell liri dhe fara liri

Qëndrim Ibrahimi

Drekë e gjelbër e pjekur në furrë: E lirë, e shijshme, dietale, e shkëlqyeshme!

Qëndrim Ibrahimi

Gullash me suxhuk dhe qiqra: Drekë e lëngët e cila do t’i pëlqejë gjithë familjes!

Qëndrim Ibrahimi

Qoftere nga fasulja: Ushqim i shijshëm për fillestarët

Qëndrim Ibrahimi

Borani të marinuara kreshmore, por edhe e shijshme nga frigoriferi me ngrirje të thellë

Qëndrim Ibrahimi

Toptha brazilianë nga mielli dhe djathi: Paragjellë shumë e shijshme dhe do t’u pëlqejë të gjithëve!

Qëndrim Ibrahimi

Sallatë me dredhëza e fileta pule

Kushtrim Guraj

Lakror misri me hithra

Kushtrim Guraj

Gurabije mjalti me grizë: Sekreti i ëmbël i kuzhinës së gjyshes

Kushtrim Guraj

* Nëse radiot nuk funksionojnë, Kliko KËTU