Rtv Pendimi
Lajme

Taunita Hoxha e aksidentuar në Prishtine, niset për shërim në Turqi

Taunita Hoxha, e aksidentuara në aksidenti e së shtunës, në lagjen Kolovicë, po shkon drejt rikuperimit.

Ajo është nisur për shërim në Turqi, pas ndihmës së Bashkësisë Islame të Kosovës, për trajtim jashtë vendit.

Kjo u bë e ditur nga bashkëshorti i saj, i cili përmes një postimi në Facebook, ka lajmeruar se janë siguruar mjetet për shërimin e Taunitës.

Në anën tjetër, shumë vullnetmirë nga vende të ndryshme kanë filluar aksionin për grumbullimin e të hollave.

Shërimi i Taunitës do të bëhet në një nga spitalet turke, i cili do të kushtojë mbi 100 mijë euro./RTV Pendimi

Të ngjajshme

LAJMI I FUNDIT: 214 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Kushtrim Guraj

Familjet e viktimave të Srebrenicës, pas 25 vitesh do t’i varrosin të dashurit e tyre

Kushtrim Guraj

“Turqia edhe në kushte të jashtëzakonshme ka ndihmuar Kosovën”

Kushtrim Guraj

Shqipëria në pritje të përfundimit të reformës zgjedhore

Kushtrim Guraj

Në kampet e refugjatëve në Idlib po përhapet sëmundja Leishmanioza

Kushtrim Guraj

Kosovë, 4 të vdekur dhe 195 raste të reja me COVID-19

Kushtrim Guraj

Dialogu Prishtinë-Beograd fillon më 12 korrik në Bruksel

Kushtrim Guraj

Djathi i emigrantëve shqiptarë në Turqi pret tregues gjeografik

Kushtrim Guraj

Rukiqi: Dora e shtetit ka dështuar të ofrojë përkrahjen për sektorin privat

Kushtrim Guraj

* Nëse radiot nuk funksionojnë, Kliko KËTU