Rtv Pendimi
Shkenca dhe teknologjia

Telefoni i lakueshëm i Samsung vjen në 2016?

Samsung tashmë e ka konfirmuar se është duke punuar në një model jokonformist të telefonit të ri mobil të cilin e ka koduar me emrin Project Valley, ndërsa tani është thënë se modeli i ri i këtij telefoni të pazakonshëm mund të arrijë që në janar të 2016.

Rrjedhja e fundit online sugjeron se telefoni do të jetë gati në fillim të vitit 2016, dhe se i njëjti do të shfaqet në Kongresin Botëror Mobil i cili mbahet në fillim të vitit në Barcelonë.

Por të gjithë duan ta dinë se si funksionon Project Valley.

Telefoni i ri do ta përdor teknologjinë fleksibile të OLED për ta mundësuar një model telefoni me një ekran që mund të lakohet, në vend se thjesht të vijë i lakuar sikurse Samsung Galaxy S6 Edge.

Mendoni për diçka si një nga ato modelet e vjetra të telefonave që paloheshin, por me një ekran të vetëm, shumë më të madh.

Këto rrjedhje të reja vijnë nga rrjeti social kinez. Ata sugjerojnë Samsung është duke u përpjekur që telefonat e saj ti pajis me Snapdragon 620 dhe 820 GPU, dhe të dyja versionet të vijnë me nga 3GB RAM. (Telegrafi)

Të ngjajshme

Si t’i mbani shpenzimet në nivel të njëjtë edhe kur energjia elektrike shtrenjtohet

Urim Isma

Shtatë gjëra të cilat nuk e keni ditur që mund t’i bëni në Facebook (Foto)

Kushtrim Guraj

WhatsApp sjell funksionin e shumëkërkuar të sigurisë

Kushtrim Guraj

Prodhohet kostumi që ndihmon të paralizuarit të ngrihen në këmbë

Kushtrim Guraj

Çfarë është inteligjenca dhe si matet?

Kushtrim Guraj

VW zyrtarisht me fabrikë në Turqi, kjo është vlera e mega-investimit

Kushtrim Guraj

Huawei Mate 30 Pro me ekran që përfshinë edhe pjesët anësore dhe kamerë të fuqishme

Qëndrim Ibrahimi

Rrjetet sociale nxisin depresion tek të rinjtë

Kushtrim Guraj

Google sjell dizajnin e ri për Play Store

Kushtrim Guraj