Rtv Pendimi
Lajme

Tërmet në Shqipëri, ndihet edhe në Kosovë

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Shqipërinë të martën në mbrëmje, ndërsa dridhjet janë ndier edhe në Kosovë.

Sipas raportimeve të para, fuqia e tij ka qenë 5.5 ballë. Akoma s’dihet ku ka qenë epiqendra e tij.

Mediat në Shqipëri raportojnë se në Durrës tashmë njerëzit kanë nisur të dalin nga shtëpitë.

Sipas uebfaqes EMSC, tërmeti është ndier edhe në Maqedoninë e Veriut.

Të ngjajshme

Turqia godet elementet e regjimit në Siri

Hevzi Hasani

Kinë, numri i të vdekurve nga koronavirusi rritet në 2.790

Hevzi Hasani

Japonia mbyll shkollat për të kontrolluar përhapjen e koronavirusit

Kushtrim Guraj

Kurti: Gjyqësori të merret me nënshkrimin e marrëveshjes së fshehtë mes Thaçit dhe NATO-s

Kushtrim Guraj

Itali, kreu i rajonit të Lombardisë në karantinë për shkak të Covid-19

Kushtrim Guraj

Kërkesat për azil në BE u rritën me 13 për qind në vitin 2019

Kushtrim Guraj

“Institucionet kosovare dështuan në mbrojtjen e fëmijëve viktima të abuzimit”

Kushtrim Guraj

Vogëlushja Selva që luante “lojën e luftës” në Siri, tashmë luan me lodra të vërteta në Turqi

Kushtrim Guraj

Mulla Sead Paçarizi, zgjedhet Kryetarit i Këshillit të Bashkësisë Islame në Malishevë

Kushtrim Guraj