Rtv Pendimi
Good life Restaurant
Vip Well
Samet Tours
auto lider
Lajme

Thaçi dhe Vuçiç do të takohen muajin e ardhshëm në Bruksel

Muslim Shop

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian (BE) për politikë të jashtme dhe siguri, Federica Mogherini, më shtatë shtator në Bruksel do të takojë presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe atë serb Aleksandar Vuçiç, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në një deklaratë me shkrim të Shërbimit për Marrëdhënie të Jashtme i BE-së (EEAS) bëhet e ditur se takimi do të realizohet në kuadër të dialogut për normalizim të marrëdhënieve mes dy vendeve.

Mogherini, e cila lehtëson dialogun, do të vazhdojë bisedimet me dy presidentët, për një marrëveshje gjithëpërfshirëse për normalizimin e marrëdhënieve, me qëllim të arritjes së një përparimi konkret në dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës, dhe perspektivës evropiane të rajonit, thuhet në kumtesën e BE-së.

Të ngjajshme

Protesta në Suedi për shkeljen e të drejtave të njeriut mbi ujgurët

Kushtrim Guraj

Kosova ende pa targa të unifikuara të automjeteve

Kushtrim Guraj

Pas një pauze mbi 10-vjeçare, rikthehen fluturimet mes Athinës dhe Shkupit

Kushtrim Guraj

Gaza, fëmijët dolën për të luajtur por u kthyen si dëshmorë

Kushtrim Guraj

Shkup, fillon seminari i posaçëm “Hapat e ardhshëm drejt NATO-s”

Kushtrim Guraj

Kosovë, 911 persona janë raportuar si viktima të dhunës seksuale gjatë luftës

Kushtrim Guraj

Mërgimtarët shpenzuan 1.1 miliard euro në Kosovë

Kushtrim Guraj

Sekretari britanik mbështetje për muslimanët e Arakanit

Kushtrim Guraj

URIMI I MYFTIUT TË KOSOVËS NAIM EF. TËRNAVA ME RASTIN E FESTËS SË FITËR – BAJRAMIT

Kushtrim Guraj