Rtv Pendimi
Kuzhinë

TORT ROLET

NEVOJITEN 
 
 12 vezë
340 gr sheqer
120 gr arra të grira
1/2  l qumësht
40 gr miell
250 gr margarinë
50 gr çokollatë për gatim
2 lug miell
 
PËRGATITJA

 I thyejmë vezët dhe i ndajmë të bardhat nga të verdhat. Gjashtë të verdha i hedhim në enën për përzierje dhe gjashtë në një enë anash. Pastaj në enën për përzierje hedhim 100 gr sheqer dhe i rrahim me mikser. Me mikser i rrahim edhe të bardhat. Në enën me të bardhat e rrahura i shtojmë të verdhat e rrahura. Përziejmë me lugë. Në enë shtojmë 40 gr miell dhe 60 gr arra të grira. Përziejmë me lugë, derisa të bashkohet masa. Në tavë shtrojmë letër dhe e derdhim brumin në të. Tavën e vëmë në furrë. Pjekim 10 minuta, në temperaturë prej 180 gradë.
   Ndërkohë e përgatisim kremin. Në tenxhere në zjarr hedhim 60 gr sheqer dhe një lugë ujë. Pasi zien sherbeti, e heqim tenxheren nga zjarri dhe hedhim në të 60 gr arra të grira.
   Në tenxhere tjetër në zjarr e hedhim pjesën më të madhe të qumështit dhe sheqerin e mbetur. Në enën me qumështin e mbetur i hedhim 6 të verdhat e vezës dhe përziejmë me tel kuzhine. Shtojmë 2 lugë miell. Duke përzier pandërprerë me tel, në qumështin e valuar në tenxhere i shtojmë të verdhat e zbutura. Pasi kremi e fiton dendësinë e duhur, e heqim tenxheren nga zjarri. E lëmë të ftohet.
   Në enën për përzierje e hedhim masën me arrat e grira, margarinën dhe kremin me të verdha të ftohur. E rrahim me mikser, derisa të bashkohet kremi. Një të tretën e kremit e vëmë në një enë anash. Në anën e rrallë të rendes, në enën për përzierje e grijmë çokollatën.
   E lyejmë pandispanjën me kremin me çokollatë të grirë. Pastaj, me ndihmën e letrës, pandispanjën e mbështjellim në formë roleje. Rolenë e mbështjellim në letër dhe e vëmë në frigorifer për t’u shtrënguar.
   Rolenë e lyejmë me kremin e verdhë. Pastaj e presim në copë. 

Të ngjajshme

Bukë me miell liri dhe fara liri

Qëndrim Ibrahimi

Drekë e gjelbër e pjekur në furrë: E lirë, e shijshme, dietale, e shkëlqyeshme!

Qëndrim Ibrahimi

Gullash me suxhuk dhe qiqra: Drekë e lëngët e cila do t’i pëlqejë gjithë familjes!

Qëndrim Ibrahimi

Qoftere nga fasulja: Ushqim i shijshëm për fillestarët

Qëndrim Ibrahimi

Borani të marinuara kreshmore, por edhe e shijshme nga frigoriferi me ngrirje të thellë

Qëndrim Ibrahimi

Toptha brazilianë nga mielli dhe djathi: Paragjellë shumë e shijshme dhe do t’u pëlqejë të gjithëve!

Qëndrim Ibrahimi

Sallatë me dredhëza e fileta pule

Kushtrim Guraj

Lakror misri me hithra

Kushtrim Guraj

Gurabije mjalti me grizë: Sekreti i ëmbël i kuzhinës së gjyshes

Kushtrim Guraj

* Nëse radiot nuk funksionojnë, Kliko KËTU