Rtv Pendimi
Kuzhinë

Tortë e zezë

Nevoiten:

5 veze
1 gote te madhe vaj
1 gote te madhe qumesht
18 lug sheqer
12 lug miell
1 peciv
1 kakao

Per te formuar qullin vezet,vajin,qumeshtin,sheqerin,miellin,peciven dhe ne fund kakaon i ben bashke.Pastaj me perberjen e fituar nje gote te madhe e mbush me ate qull dhe e len per ne fund.Kurse pjesen tjeter e derdh ne nje tave dhe e fut per pjekje.Pas pjekjes e nxerr nga furra dhe me perberjen e ndare ne gote e lyn peten permbi.E prene me thike…
Ju befte mire !

Të ngjajshme

Bukë me miell liri dhe fara liri

Qëndrim Ibrahimi

Drekë e gjelbër e pjekur në furrë: E lirë, e shijshme, dietale, e shkëlqyeshme!

Qëndrim Ibrahimi

Gullash me suxhuk dhe qiqra: Drekë e lëngët e cila do t’i pëlqejë gjithë familjes!

Qëndrim Ibrahimi

Qoftere nga fasulja: Ushqim i shijshëm për fillestarët

Qëndrim Ibrahimi

Borani të marinuara kreshmore, por edhe e shijshme nga frigoriferi me ngrirje të thellë

Qëndrim Ibrahimi

Toptha brazilianë nga mielli dhe djathi: Paragjellë shumë e shijshme dhe do t’u pëlqejë të gjithëve!

Qëndrim Ibrahimi

Sallatë me dredhëza e fileta pule

Kushtrim Guraj

Lakror misri me hithra

Kushtrim Guraj

Gurabije mjalti me grizë: Sekreti i ëmbël i kuzhinës së gjyshes

Kushtrim Guraj

* Nëse radiot nuk funksionojnë, Kliko KËTU