Rtv Pendimi
Kuzhinë

Tortë e zezë

Nevoiten:

5 veze
1 gote te madhe vaj
1 gote te madhe qumesht
18 lug sheqer
12 lug miell
1 peciv
1 kakao

Per te formuar qullin vezet,vajin,qumeshtin,sheqerin,miellin,peciven dhe ne fund kakaon i ben bashke.Pastaj me perberjen e fituar nje gote te madhe e mbush me ate qull dhe e len per ne fund.Kurse pjesen tjeter e derdh ne nje tave dhe e fut per pjekje.Pas pjekjes e nxerr nga furra dhe me perberjen e ndare ne gote e lyn peten permbi.E prene me thike…
Ju befte mire !

Të ngjajshme

Dreka që do ta doni: Speca të fërguar me djathë

Urim Isma

Kështu mund të bëni komposto nga pemët me të cilat mund të ëmbëlsoheni edhe dimrit

Urim Isma

Sallatë me dredhëza e fileta pule

Kushtrim Guraj

Lakror misri me hithra

Kushtrim Guraj

Gurabije mjalti me grizë: Sekreti i ëmbël i kuzhinës së gjyshes

Kushtrim Guraj

Vezë sipas mënyrës së peshkatarëve

Kushtrim Guraj

Patate dhe kungullesha në salcë kërpudhash

Kushtrim Guraj

Bukë misri e lirë dhe e shpejtë: provoni bukën e misrit me kokrra të plota misri (Video)

Kushtrim Guraj

Pite me djathë sipas recetës së vjetër boshnjake!

Kushtrim Guraj