Rtv Pendimi
Kuzhinë

Torte me Kajsi dhe Banane

Pergaditja:
 
Perzinë mire të gjitha perbersit,per kore,e me pas kjo mase piqni
Tri kore te tortes,zieni 1-Liter qumeshtë,me pudink,kajsije dhe në
Mbushjen e ftoftë, shtoni 1-Margarin të tundur
 
Torta të renditjes si vijon : korja mbushja nga kajsija,bananja ajke e
?mbël, korja e tortës, renditja e duhut të përfundojë me kore dhe torta
duhet të zbukurohet me ajkën e ëmbël…..
 
Ju Bafte mirë
 
Meleke Besnik Vilanci- Selamun Alejkum..28.10.2012-Hessleholm-Suedi.:

Të ngjajshme

Bukë me miell liri dhe fara liri

Qëndrim Ibrahimi

Drekë e gjelbër e pjekur në furrë: E lirë, e shijshme, dietale, e shkëlqyeshme!

Qëndrim Ibrahimi

Gullash me suxhuk dhe qiqra: Drekë e lëngët e cila do t’i pëlqejë gjithë familjes!

Qëndrim Ibrahimi

Qoftere nga fasulja: Ushqim i shijshëm për fillestarët

Qëndrim Ibrahimi

Borani të marinuara kreshmore, por edhe e shijshme nga frigoriferi me ngrirje të thellë

Qëndrim Ibrahimi

Toptha brazilianë nga mielli dhe djathi: Paragjellë shumë e shijshme dhe do t’u pëlqejë të gjithëve!

Qëndrim Ibrahimi

Sallatë me dredhëza e fileta pule

Kushtrim Guraj

Lakror misri me hithra

Kushtrim Guraj

Gurabije mjalti me grizë: Sekreti i ëmbël i kuzhinës së gjyshes

Kushtrim Guraj

* Nëse radiot nuk funksionojnë, Kliko KËTU