Rtv Pendimi
Kuzhinë

Torte me kakao?

Nevojiten:

2 vez
15 lug gjelle sheqer
3 filxhana vaj 
1 gote qumesht
2 lug kakao
15 lug miell
1 peciv

I thyeme vezet va shetojm sheqerin ,vajin,qumeshtin dhe i rrahim me mikeser deri sa te tretet sheqeri 
ja shetojm kakaon,miellin,pecivon i rrahim deri sa te bashkohet masa .
Taven e lyejm me vaj dhe me pak miell e fysim masen e pergaditur  e pejekim ne temeperatur me te ulet dhe e pejekim  nje koh te gjat.

Sherbeti:

15 lug sheqer
1 filxhan vaj
1 gote qumesht
e vem te vloj njer ke ti tretet sheqeri tortja duhet te jet e ftohur sherbeti i vaket

 

Të ngjajshme

Bukë me miell liri dhe fara liri

Qëndrim Ibrahimi

Drekë e gjelbër e pjekur në furrë: E lirë, e shijshme, dietale, e shkëlqyeshme!

Qëndrim Ibrahimi

Gullash me suxhuk dhe qiqra: Drekë e lëngët e cila do t’i pëlqejë gjithë familjes!

Qëndrim Ibrahimi

Qoftere nga fasulja: Ushqim i shijshëm për fillestarët

Qëndrim Ibrahimi

Borani të marinuara kreshmore, por edhe e shijshme nga frigoriferi me ngrirje të thellë

Qëndrim Ibrahimi

Toptha brazilianë nga mielli dhe djathi: Paragjellë shumë e shijshme dhe do t’u pëlqejë të gjithëve!

Qëndrim Ibrahimi

Sallatë me dredhëza e fileta pule

Kushtrim Guraj

Lakror misri me hithra

Kushtrim Guraj

Gurabije mjalti me grizë: Sekreti i ëmbël i kuzhinës së gjyshes

Kushtrim Guraj

* Nëse radiot nuk funksionojnë, Kliko KËTU