Rtv Pendimi
Kuzhinë

Torte me kakao?

Nevojiten:

2 vez
15 lug gjelle sheqer
3 filxhana vaj 
1 gote qumesht
2 lug kakao
15 lug miell
1 peciv

I thyeme vezet va shetojm sheqerin ,vajin,qumeshtin dhe i rrahim me mikeser deri sa te tretet sheqeri 
ja shetojm kakaon,miellin,pecivon i rrahim deri sa te bashkohet masa .
Taven e lyejm me vaj dhe me pak miell e fysim masen e pergaditur  e pejekim ne temeperatur me te ulet dhe e pejekim  nje koh te gjat.

Sherbeti:

15 lug sheqer
1 filxhan vaj
1 gote qumesht
e vem te vloj njer ke ti tretet sheqeri tortja duhet te jet e ftohur sherbeti i vaket

 

Të ngjajshme

Dreka që do ta doni: Speca të fërguar me djathë

Urim Isma

Kështu mund të bëni komposto nga pemët me të cilat mund të ëmbëlsoheni edhe dimrit

Urim Isma

Sallatë me dredhëza e fileta pule

Kushtrim Guraj

Lakror misri me hithra

Kushtrim Guraj

Gurabije mjalti me grizë: Sekreti i ëmbël i kuzhinës së gjyshes

Kushtrim Guraj

Vezë sipas mënyrës së peshkatarëve

Kushtrim Guraj

Patate dhe kungullesha në salcë kërpudhash

Kushtrim Guraj

Bukë misri e lirë dhe e shpejtë: provoni bukën e misrit me kokrra të plota misri (Video)

Kushtrim Guraj

Pite me djathë sipas recetës së vjetër boshnjake!

Kushtrim Guraj