Rtv Pendimi
Lajme

Turqi, mbërrin avioni i 7-të me pajisjet e sistemit S-400

Në bazën ajrore Mürted/Ankara mbërrin avioni i shtatë me pajisjet e sistemit rus të mbrojtjes raketore S-400 për në Turqi, transmeton Anadolu Agency (AA).

Ministria turke e Mbrojtjes, ka njoftuar se në bazën ajrore Mürted/Ankara ka mbërritur edhe avioni i shtatë me pajisjet e sistemit S-400.

Në kuadër të transferimit të pajisjeve për sistemin e mbrojtjes raketore dhe ajrore me rreze të gjatë S-400 në Turqi, Ministria e Mbrojtjes ka bërë të ditur mbërritjen e avionit të shtatë me pajisjet dhe se transferimi i pajisjeve vazhdon në mënyrë të planifikuar.

Të ngjajshme

Madhështore: Shoqata ‘Jetimat e Ballkanit’ bën me shtëpi 128 familje më 28 nëntor, në dekadën e parë të themelimit të saj

Urim Isma

SHBA-ja thotë se paratë e naftës në Siri do t’i marrin kurdët

Urim Isma

Alvin Berisha, nga kampi sirian, bashkohet me babain dhe dy motrat në Itali

Urim Isma

Në PZAP dorëzohen 100 ankesa nga subjektet politike dhe kandidatët

Urim Isma

Pas protestave, MASHT-i anulon konkursin për bursa

Urim Isma

Ramiz Lladrovci ftohet nga Specialja

Urim Isma

Studentët kërkojnë anulimin e konkursit për bursa, paralajmërojnë ndërprerje të mësimit

Urim Isma

Presidenti maqedonas Stevo Penadrovski pritet të takojë Macronin javën tjetër

Urim Isma

Bllokohet shitja e biletave për ndeshjen me Francën, vetëm një sektor i lirë

Urim Isma