Rtv Pendimi
Lajme

Turqi, mbërrin avioni i 7-të me pajisjet e sistemit S-400

Në bazën ajrore Mürted/Ankara mbërrin avioni i shtatë me pajisjet e sistemit rus të mbrojtjes raketore S-400 për në Turqi, transmeton Anadolu Agency (AA).

Ministria turke e Mbrojtjes, ka njoftuar se në bazën ajrore Mürted/Ankara ka mbërritur edhe avioni i shtatë me pajisjet e sistemit S-400.

Në kuadër të transferimit të pajisjeve për sistemin e mbrojtjes raketore dhe ajrore me rreze të gjatë S-400 në Turqi, Ministria e Mbrojtjes ka bërë të ditur mbërritjen e avionit të shtatë me pajisjet dhe se transferimi i pajisjeve vazhdon në mënyrë të planifikuar.

Të ngjajshme

Qeveria e Kosovës shton masa të reja të reciprocitetit tregtar me Serbinë

Kushtrim Guraj

Arabia Saudite hap xhamitë, pezullimi vazhdon në Mekë

Kushtrim Guraj

Çarshia historike e Stambollit përgatitet për hapjen më 1 qershor

Kushtrim Guraj

Autoritetet izraelite arrestuan imamin e Xhamisë Al-Aksa

Kushtrim Guraj

Avionët ushtarakë amerikanë fluturuan mbi Shkup, përshëndetën anëtarësimin në NATO

Kushtrim Guraj

Dr Zekerija Bajrami kundërshtoi Sulejman Rexhepin për plot dhjetë vite

Hevzi Hasani

Mekë, nga 31 maji zbutje graduale e masave lidhur me COVID-19

Kushtrim Guraj

Nga nesër hapen xhamitë në Kosovë, BIK-u publikon rregullat që duhet të ndiqen

Kushtrim Guraj

Maqedoni e Veriut, shkarkohet kreu i BFI-së Sulejman Rexhepi

Kushtrim Guraj

* Nëse radiot nuk funksionojnë, Kliko KËTU