Rtv Pendimi
Lajme

“Urime Fitër Bajrami nga RTV Pendimi”

Radio Televizioni Pendimi uron besimtarët muslimanë me rastin e Festës së Fitër Bajramit.

Pas ditëve të agjërimit, adhurimit, sakrificës e mirësisë , Fitër Bajrami është dita kur për të gjithë besimtarët vije lehtësimi.

Veçoritë e muajit të Ramazanit le të jenë shtysë për t’u angazhuar edhe më shumë për shoqërinë e vendin tonë, le të jenë vlera të përhershme të shoqërisë dhe të mbarë njerëzimit.

Stafi i Radio Televizionit Pendimi, ju uronë Festën e Fitër Bajramit.

Qëndroni në shoqërimin tonë, radio dhe televizon, për kaluar qaste të bukura të kësaj feste më programin e përgaditurë ekskluzive për ndër të Fitër Bajramit.

Paçi gjithmonë shëndet, mirëkuptim dhe begati në familjet tuaja!

Të ngjajshme

BE, strategjia e rimëkëmbjes në forcimin e teknologjisë së pastër dhe të gjelbër

Kushtrim Guraj

OKB nuk arriti të mbledhë fondin humanitar prej 2,4 miliardë dollarë për Jemenin

Kushtrim Guraj

OKB dërgon mbi 100 maune me ndihma në Idlib

Kushtrim Guraj

Kosovë, seanca për votimin e qeverisë së re do të mbahet të mërkurën

Kushtrim Guraj

Turqia u bën thirrje të rinjve të suksesshëm të vazhdojnë arsimimin në vend

Kushtrim Guraj

Turqia hap një spital tjetër të urgjencave në Stamboll

Kushtrim Guraj

Thaçi: Është hapur rruga për krijimin e qeverisë së re

Kushtrim Guraj

Qeveria e Kosovës shton masa të reja të reciprocitetit tregtar me Serbinë

Kushtrim Guraj

Arabia Saudite hap xhamitë, pezullimi vazhdon në Mekë

Kushtrim Guraj

* Nëse radiot nuk funksionojnë, Kliko KËTU