Rtv Pendimi
Lajme Të ndryshme

Vazhdon ndërtimi i xhamisë në fshatin Buqe komuna e Dragashit

Para disa muaj imami i xhamisë Shaip Berisha njoftoj së xhamia e vjeter e fshatit buqe do të rrënohet për arsyje së nuk i plotëson kushtet për xhematin e fshatit . Imami së bashku më xhematin morren iniciative për ta ndërtuar një xhami të re për këte arsyje imami bëri edhe thirrje në rrjetet sociale dhe ne media të ndryshme që të ndihmohët ky projekt . Imami në profilin e tijë në facebook shpesh hëre njofton se si po vazhdojn punimet në xhaminë e re , në ju sjellim edhe disa foto të bëra nga vetë imami Shaip Berisha .

Dëshironi edhe ju që të kontriboni në ndërtimin e kësaj xhamië ?   atëhere kontakto 00377 44 400 874 Imam Shaip Berisha – dhe 00377 44 171 377 Xhemil Berisha komision për xhaminë.

radio-pendimi.com

xhamia_buqe1 xhamia_buqe2 xhamia_buqe3 xhamia_buqe4 xhamia_buqe5 xhamia_buqe6 xhamia_buqe7

Të ngjajshme

BE, strategjia e rimëkëmbjes në forcimin e teknologjisë së pastër dhe të gjelbër

Kushtrim Guraj

OKB nuk arriti të mbledhë fondin humanitar prej 2,4 miliardë dollarë për Jemenin

Kushtrim Guraj

OKB dërgon mbi 100 maune me ndihma në Idlib

Kushtrim Guraj

Kosovë, seanca për votimin e qeverisë së re do të mbahet të mërkurën

Kushtrim Guraj

Turqia u bën thirrje të rinjve të suksesshëm të vazhdojnë arsimimin në vend

Kushtrim Guraj

Turqia hap një spital tjetër të urgjencave në Stamboll

Kushtrim Guraj

Thaçi: Është hapur rruga për krijimin e qeverisë së re

Kushtrim Guraj

Qeveria e Kosovës shton masa të reja të reciprocitetit tregtar me Serbinë

Kushtrim Guraj

Arabia Saudite hap xhamitë, pezullimi vazhdon në Mekë

Kushtrim Guraj

* Nëse radiot nuk funksionojnë, Kliko KËTU