Rtv Pendimi
Shëndetësi

Vera po afron. Si t’i mbani mushkonjat larg?

Vera po afron. Si t’i mbani mushkonjat larg?
Me ngrohjen e motit dhe afrimin e stinës së verës, paraqitja e mushkonjave përbën një sfidë në vete.

Pickimi nga mushkonjat përveç që iriton lëkurën, mund të transmetojë edhe sëmundje serioze siç është ZIKA, transmeton Indeksonline.

Janë disa truqe që i mbajnë mushkonjat larg e kësaj radhe kanë të bëjnë me ushqimin.

Besohet se ngrënia e hudhrës bënë që mushkonjat të mos ju pickojnë. Specat djegës dhe uthulla e mollës gjithashtu besohet se I mbajnë larg mushkonjat.

Mirëpo, këta metoda nuk janë ende të vërtetuara por besohet se funksionojnë në mënyrë të duhur./Indeksonline/

Të ngjajshme

Magnezi, mineral me funksion të gjerë në organizëm

Kushtrim Guraj

Si t’i shëroni thembrat e çara në mënyrë natyrale?

Kushtrim Guraj

Ramazani – muaji i shëndetit

Hevzi Hasani

Përgatitni trupin tuaj për Ramazan me këto këshilla për shëndetin

Kushtrim Guraj

Epidemia e Covid 19 po merr ngadalë rrjedhën e zakonshme të çdo infeksioni viral sezonal

Kushtrim Guraj

Mbrojtja më e mirë kundër çdo virusi

Kushtrim Guraj

A e dini nga vjen fjala Karantena ?

Hevzi Hasani

Stresi dhe shëndeti

Qëndrim Ibrahimi

S’do ju vijë kurrë moment më i mirë për të lënë cigaren

Qëndrim Ibrahimi

* Nëse radiot nuk funksionojnë, Kliko KËTU