Rtv Pendimi
Lajme

Zëvendëspresidenti i Parlamentit Evropian vizitë në Drenas, bën homazhe edhe në Prekaz

Zëvendëspresidenti i Parlamentit Evropian, Rainer Wieland gjatë ditës së sotme do vizitojë Komunën e Drenasit.

Sipas një njoftimi të komunës, me këtë rast ai prite të bëj homazhe edhe në Kompleksin Memoral “Adem Jashari” në Prekaz.

Në agjendën e tij gjatë kësaj vizite në Drenicë e cila do zgjas rreth 5 orë, Wieland do të takohet edhe me kryetarin e komunës, Ramiz Lladrovicin dhe do vizitojë Xhaminë e fshatit Zabel i Ulët, shkruan Indeksonline.

Kjo është agjenda e plotë e tij:

13:00 – Nisja e delegacionit nga Prishtina për në Drenas,

13:30-13:45 – Vizitë në Xhaminë e fshatit Zabel i Ulët,

14:00-14:30 -Takimi me kryetarin e Komunës së Drenasit, z. Ramiz Lladrovci dhe drejtorët e Drejtorive Komunale,

14:30 – Nisja për në Prekaz,

14:45-15:15 – Vizitë në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz,

15:35-16:10 – Vizitë në Ndërmarrjen e Ferronikelit në Drenas,

16:25-18 – Takim me këshilltarët komunal të Drenasit./Indeksonline/

Të ngjajshme

Gjenden 39 kufoma brenda një kamioni në Britaninë e Madhe

Urim Isma

Shefi i Pentagonit në Irak për të biseduar tërheqjen e trupave nga Siria

Urim Isma

Shqiptarët më dembelët e Evropës, 80 për qind nuk bëjnë asnjë aktivitet fizik

Urim Isma

Thaçi për rezolutën “Bytyqi”: Kur është në pyetje Kosova, SHBA-ja është një

Urim Isma

Erdoğan: Turqia dhe Rusia nuk do të lejojnë asnjë ‘axhendë separatiste’ në Siri

Urim Isma

Sot pritet të takohen përsëri LVV-LDK

Urim Isma

Viktimat e krimit në Kosovë, të pambrojtura

Urim Isma

Rinumërohen mbi 73% e vendvotimeve

Urim Isma

Vuçiq: Kurti po shoqërohet me Rada Trajkoviqin, Beogradi nuk e sheh Kosovën me dylbi ushtarake

Urim Isma