Rtv Pendimi
auto lider
Samet Tours
Good life Restaurant
Vip Well
Lajme

Zjarret në Athinë, të paktën 50 të vdekur

Muslim Shop

Zjarret e nxitura nga erërat e forta nëpër pyjet pranë kryeqytetit grek, Athinë, kanë marrë jetën e të paktën 50 personave dhe mbi 100 të tjerë kanë mbetur të lënduar, duke përfshirë disa në gjendje të rëndë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Ka frikë se numri i të vdekurve mund të rritet. Mediat lokale raportojnë se ekipet e shpëtimi që janë duke punuar nëpër zonat e djegura thanë se në dritën e parë kishin gjetur trupat e më shumë se 20 personave të mbledhur në një vend pranë një plazhi.

Autoritetet greke të shëndetësisë nuk mundën të konfirmojnë rritjen e numrit të vdekjeve, pasi trupat ende nuk kishin arritur në spitale.

Zjarri po ashtu ka shkaktuar dëme në dhjetra shtëpi dhe makina, ndërsa qindra njerëz u evakuuan.

Në disa zona të rajonit Atika, e cila përfshin edhe Athinën, është shpall gjendje e jashtëzakonshme.

Raportohet se Greqia ka kërkuar ndihmë nga Mekanizmi i Mbrojtjes Civile të BE-së.

Të ngjajshme

Kolonë e gjatë në autostradën Fushë Kosovë-Veternik

Kushtrim Guraj

Ish-lideri tunizian falënderon Turqinë për pritjen e sirianëve

Kushtrim Guraj

Shumë shpejt fillon ndërtimi i Xhamisë Qendrore në Prishtinë, vendoset tabela informuese

Kushtrim Guraj

Kuvendi i Kosovës miraton tri marrëveshje ndërkombëtare

Kushtrim Guraj

Francë, një mësues dënohet me burgim për lavdërim të terrorizmit

Kushtrim Guraj

Namazi na Bashkoi! Projekti ri nga Burhan Bekteshi!

Kushtrim Guraj

Spanjë, shpëtohen mbi 350 emigrantë në Mesdhe

Kushtrim Guraj

Rouhani: Të gjithë muslimanët duhet të ndihmojnë palestinezët

Kushtrim Guraj

Bujar Spahiu është zgjedhur ditën e sotme kryetar i Komuniteti Mysliman të Shqipërisë

Kushtrim Guraj