Rtv Pendimi
Lajme

Zyrtare: Dr. Shefqet Krasniqi rifillon dersin e tefsirit këtë të Mërkure

Para pak minutave ka ardhur një njofim zyrtarë nga Dr. Shefqet Krasniqi. Këtë të mërkure ai do të rifillon dersin e tefsirit i cili mbahet pas namazit të Jacisë në xhaminë e madhe në Prishtinë, shkruan RTV Pendimi.

Njoftimi i plotë:
“Ju njoftojme se hoxha i nderuar Dr. Shefqet Krasniqi rifillon dersin e tefsirit kete te Merkure (14.11.2018) pas namazit te Jacise ne xhamine e madhe ne Prishtine.
Shperndaje kete njoftim. Zoti ju shperblefte!”

Të ngjajshme

Tërmeti në Durrës, njerëzit dalin nga shtëpitë

Kushtrim Guraj

Për sensibilizimin

Kushtrim Guraj

Tërmet në Shqipëri, ndihet edhe në Kosovë

Kushtrim Guraj

Libi, forcat jolegjitime sulmojnë kopshtin e shkollës, raportohet për viktima

Kushtrim Guraj

“Marrëveshja për Hekurudhat në interes të Kosovës, ndikon në ekonomi”

Kushtrim Guraj

“Dezertimi” i LVV-së dhe LDK-së nga premtimi për transparencë

Kushtrim Guraj

Pensionimi e mungesa e mjekëve, sfidë për shëndetësinë në Kosovë

Kushtrim Guraj

Siri, pranë kufirit turk zhvendosen 31.600 civilë të tjerë

Kushtrim Guraj

Jep dorëheqje kryeministri i Katarit, emërohet pasardhësi

Kushtrim Guraj